Саме час подумати про те, куди збувати наші продукти бджільництва. Хіба для себе тримати пасіку на декілька вуликів ,а бізнес з того нулячий . Є набагато кращий бізнес, який у нас чогось не розвивають . Поляки вже давно копійку товчуть ,а нашій владі на то пофуй головне кредити і темні ділішки ,а народ потім лишити голими і босими і з купою боргів .
Ще одна небезпека, що в останні роки спричиняє занепокоєння всіх пасічників — зловживання аграрною хімією не тільки на промислових полях, але й у приватних садибах. Пестициди та інша хімія для обробки рослин веде до загибелі комах. Також цільова аудиторія цих продуктів – фармацевтичні компанії, які застосовують деякі продукти бджільництва при виготовленні мазей та ліків. Бджолиний віск користується попитом у виробників декоративних свічок.
У вітчизняних бджолярів найбільшого поширення набули середньо руська бджола, сіра кавказька і українська степова бджола. Визначтеся з породою бджіл, яку ви хочете бачити у себе на пасіці. Вам треба буде купити 10 бджолопакетів ( до них йде 10 бджолиних маток і 40 рамок з бджолиним розплодом). Гуртовий продаж продукції не принесе того результату, який би ви хотіли. Тому важливу роль відіграє додаткова продукція, яку можна зібрати на своїй пасіці. Банка найдешевшого соняшникового вагою 0,5 кг коштує 65 грн, тоді як при гуртовій закупівлі платять грн за кг.
Несприятлива екологічна обстановка негативно позначиться і на здоров’ї самих бджіл, і на якості продукції. В рамках проєкту підтримки бджолярів підприємcтво зі Старобільська Луганської областіотримало замовлення від 150 бджолярів Сходу України на виготовлення вуликів. А, поки, ваші бджілки-трудівниці працюватимуть на ваш добробут, можна розслабитись і порибалити.
Розведення бджіл з чого почати бізнес на бджільництві Техніка, догляд, план, Ягідний сад, або
Важливо, щоб це були рослини різного періоду цвітіння. Відповідним варіантом може стати ділянка поблизу фермерських господарств чи лісництв. А ось великих ферм, промислових об’єктів поряд краще уникати. Також важливо, щоб у радіусі 6 км не було інших пасік. Мед з українських пасік має чималий попит у світі. Основними закупниками продуктів українського бджільництва в довоєнний період були Німеччина і США.
Апіліфти (прим. ред. візки пасічні) позбавлять вас необхідності носити корпуси. Для розпечатування рамок рекомендую застосовувати електричні прилади, які прискорюють процес. Зі свого досвіду скажу, що після використання електричного ножа «Гуслія», звичайні ножі вже наче й не ріжуть. З їх допомогою ви одразу зрозумієте чи варто стояти на цьому місці або варто кудись перевезти вулики. Наразі існує багато варіантів електронних ваг, які надсилають повідомлення, після того, як зважили вулики.
Цілеспрямовано саме цим ніхто не займається, а ось в якості додаткового доходу (крім продажу меду) це роблять майже всі пасічники. Спроби налагодити зв’язок з супермаркетами в великих містах найчастіше невдалі. Споживач готовий платити значно більше за мед, придбаний безпосередньо на пасіці, адже там він більш впевнений у якості продукту. Отримуючи мед з рук виробника, споживач відчуває велику впевненість в його натуральності. Завести українських степових бджіл доцільно тоді, коли вулики оточені гречкою, липою, соняшниками і іншими нектароносами. Українські степові бджоли добре переживають зиму і можуть перебувати в якісних вуликах на волі цілий рік. Крім того, вони не схильні до захворювання нозематозом і деякими іншими хворобами.
З такою ж пропозицією потрібно звернутися в роздрібні магазини. Якщо планується відкриття невеликої пасіки, мед та іншу продукцію можна збувати своїм знайомим і друзям, а також на ринки і в роздрібні магазини. Середні бджільницькі господарства містять від 500 до кількох тисяч сімей бджіл.
Припустити вартість землевідведення заздалегідь досить важко. Але якщо врахувати той факт, що вести бізнес вам доведеться, найімовірніше, в селі, то за «місце під сонцем» платити доведеться трохи. Об’єднання людей за метою чи інтересами — великий крок вперед. По-перше, це обмін досвідом не через онлайн ресурси, а відвідуючи пасіку колеги, де ви можете побачити його напрацювання. По-друге, це можливість налагодити певні зв’язки, за допомогою яких можна знайти нові канали збуту. Крім того, у випадку звернення до органів місцевого самоврядування, представника спілки почують швидше, оскільки за ним стоїть певна кількість людей. На жаль, пасічники не мають часу, щоб стояти на ринках, адже треба займатись бджолами та виготовляти додаткову продукцію.
Свіжі записи
Заодно і був час подумати, чи варто цим займатися. Крім цього, у мене не було задуму почати розведення бджіл як бізнес. Вже пізніше, коли мій мед почав користуватися гарним попитом, тоді я зрозумів, що потрібно приступати до створення великої бджолиної династії. Наша історія розвитку власної справи мала багато перешкод протягом всього періоду. Але любов до бджіл і бажання бути підприємцями завжди нас мотивували, ми постійно боролися та продовжували рухатися далі. Маю намір розвивати бджільництво в регіоні, де тимчасово перебуваю. Місцевий бджоляр дарує мені 5 бджолосімей — це велика допомога на старті.
Костюм бажано одягати не лише під час збору меду, але й при перевірці рамок. Новачкам рекомендується починати бізнес з невеликої пасіки, що зумовлено двома причинами. По-перше, це дозволить починати свою справу з невеликого вкладення для покупки пасіки та її розміщення, без додаткової позики у знайомих або банку. По-друге, труднощі, пов’язані з невеликим досвідом у бджільництві і незнання різних професійних нюансів, можуть стати джерелом помилок і неприємних сюрпризів.
Відкачка меду, мабуть, найбільш працемісткий процес у бджільництві. Його, звичайно, можна механізувати, https://mdjapan.com/2022/06/09/page-44/ але це коштуватиме грошей, і чималих. Але хай там як, а мед неможливо добути без медогонки.
Села Обухівського району Київської області якнайкраще підходять для започаткування такої прибуткової справи, як бджільництво. Великі Дмитровичі, Малі Дмитровичі, Верем’я, Витачів, Матяшівка… ці та інші села у буквальному розумінні цього слова, можуть жити з бджільництва. Неоціненну службу надасть співпраця з досвідченими бджолярами. Чи варто звертатися за допомогою до бухгалтера, щоб скласти звітність, і менеджеру, який допоможе зі збутом товару, кожен підприємець вирішує самостійно.